06 листопада 2015
Квіти, прощання й низка ухвалених рішень. Саме таким було 29 засідання сесії районної ради шостого скликання. Прибуло їх на засідання 54 із 92. Працювали в звичному режимі, а урочиста частина відбулася насамкінець.
Питання порядку денного розглянули менше ніж за дві години, половина серед них були земельні. Вони й викликали найбільші дискусії. Депутати мали затвердити технічну документацію про нормативно-грошову оцінку земельних ділянок на території Краснянської на 21 га , 37,37 га та 163 га, 195,33 га, Мохнатинської – 20,9 та 34 га, Пакульської – 141, 58 га сільських рад. Рішення дозволяло продавати на земельних торгах право на оренду цієї землі. Багатьох цікавило, чи при цьому враховувалася думка громади чи не використовують селяни ці землі під пасовища. Виступили з цього приводу Олексій Масюк, Анатолій Шацький, Василь Клюка, Михайло Литвин. Надавали роз’яснення працівники земельної служби. Позицію територіальних громад озвучили Пакульський сільський голова Лариса Ковальчук та директор Мньовської ЗОШ І-ІІІ ст. Ольга Гетта: при розподілі земель, розташованих за межами населеного пункту, спочатку має відбутися обговорення у сільській раді, а потім питання розглядатися на сесії. Майже одностайно (кілька утрималося) депутати проголосували проти. А от питання надання у довгострокову оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення (ріллі) кільком відомим у районі аграріям, себто Олексію Климчуку з М.-Коцюбинського, Сергію Яковенку на території Левковицької сільради, підтримали. Зиск громадам від цього буде чималий. Наприклад, орендна палата за землю на території М.-Коцюбинської селищної ради сягатиме 40 тисяч гривень, що, звичайно, не зайве у бюджеті.
Насамкінець слова попросив депутат Анатолій Шацький, який вибачився перед усіма, подякував колегам і, зокрема, колишньому голові районної ради Михайлу Литвину та Миколі Кудрику, які у складний для усіх час діяли в інтересах Чернігівського району. Й запропонував усім сфотографуватися на згадку.
Але свій сценарій був заготовлений і в голови районної ради. Анатолій Дуденко подякував усім за роботу й уручив почесні грамоти Чернігівської районної ради та райдержадміністрації головам постійних комісій районної ради та головам фракцій, сільським головам, які працювали останню каденцію, а тепер згідно з рішенням виборців пішли з посад.
Обласними відзнаками були нагороджені депутати Михайло Артюх, Ірина Кудрик та Василь Клюка, який пропрацювавши 35 років у Чернігівському районі, будучи депутатом багатьох скликань, тепер продовжуватиме громадську діяльність як радник голови обласної державної адміністрації з питань комунального господарства.
Працівники апарату районної ради вручили гарний букет голові районної ради Анатолію Дуденку, дякуючи за роботу. Було чимало теплих слів, промов і побажань. Лідія Гаєвська крім усього, ще й щиро подякувала від усіх колишньому голові районної ради Михайлу Литвину.
Нагадаємо, що 13 із 46 новообраних депутатів Чернігівської районної ради входили до нинішнього її складу. Це директор ДП «Чернігівський райагролісгосп» Олександр Балабушка, приватний підприємець Борис Ващенок, директорка Мньовської ЗОШ І-ІІІ ст. Ольга Гетта, голова Чернігівської районної ради Анатолій Дуденко, листоноша із с. Жеведь Ніна Ігнатова, керуючий справами Чернігівської районної ради Ірина Кудрик, директор ТОВ ім. Тищенка Микола Кужель, голова ФГ «Воєнвід» Сергій Куйбіда, директор СВК «Полісся» Михайло Купрієнко, доцент кафедри українознавства, політології і соціології ЧНПУ ім. Шевченка Олександр Мисюра, директор приватного підприємства «НВФ «РЕГМІК» Ігор Школа, заступник директора ТОВ «АйСіДжі Україна» Юрій Шпилька.
За інформацією газети "Наш Край"