17 червня 2015
У центрах зайнятості Вам допоможуть:
• знайти роботу – тимчасову або постійну;
• взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;
• пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
• отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.
В усіх центрах зайнятості - єдина база вакансій по Україні.
Усі вакансії – у вільному доступі.
Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.
Усі послуги – безкоштовні.
Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:
• інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;
• консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;
• рекомендації щодо вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.
Для внесення даних до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості як шукача роботи та підбору підходящої роботи, Вам треба подати до центру зайнятості:
• паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
• облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).
Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю Вам, крім вищезазначених документів, слід подати:
• трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи) або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);
• диплом або інші документи про освіту;
• військовий квиток (у разі необхідності).
Якщо Ви вже зареєструвалися в центрах зайнятості Донецької або Луганської області, Ви маєте право продовжувати отримувати соціальні послуги та допомогу по безробіттю у будь-якому іншому центрі зайнятості за місцем Вашого перебування.
Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України. Отримати його та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям.
У разі відсутності облікової картки платника податків звертайтеся до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.
У разі відсутності трудової книжки.
Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості, і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:
• необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом із наказом про звільнення;
• якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, слід звернутися до суду для одностороннього припинення трудових відносин.
Спеціалісти центру зайнятості допоможуть Вам скласти позовну заяву до суду для оформлення одностороннього припинення трудових відносин.
Особи, які переселилися з АР Крим та зони проведення АТО, і зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, отримують статус безробітного за спрощеною процедурою. При цьому допомога по безробіттю до отримання вищезазначених документів та відомостей про страховий стаж призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття.
Особи, які переселилися з тимчасово окупованої території АР Крим та звільнилися з роботи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, реєструються як безробітні на підставі наявних документів. Допомога по безробіттю виплачуватиметься у мінімальному розмірі (554 грн) до отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж.
Для оформлення трудових відносин з роботодавцем потрібні:
• паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
• облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
• трудова книжка;
• диплом або інші документи про освіту.
Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.
Додаткова інформація:
Для працевлаштування працівників закладів охорони здоров'я, які переміщуються із зони АТО, у випадку відсутності окремих документів, потрібних для працевлаштування, може бути використана інформація Автоматизованої бази даних медичних, фармацевтичних та науково-педагогічних працівників, яка функціонує у сфері охорони здоров'я (лист Міністерства охорони здоров’я України від 20.08.2014 р. №11-02-09/10-65/24419 та спільний лист Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 30.09.2014 р. №11143/0/4/026, №11.02-13/23/28325).
Для отримання зазначеної інформації Вам слід звернутися з відповідною заявою до державного підприємства «Укрмедреєстр» за адресою: Київ, вул. Грушевського, 7 та пред'явити документ, що засвідчує особу. Телефон для довідок: (044) 227-41-75.
Для працевлаштування вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних навчальних закладів спільним листом Мінсоцполітики України та Міністерства освіти та науки України від 15.08.2014 р. №9209/0/14-14/21, №1/12-5698 передбачено, що місцеві органи управління освітою здійснюють безперешкодний прийом на роботу вчителів загальноосвітніх шкіл та вихователів дошкільних навчальних закладів на підставі:
• індивідуальних відомостей про застраховану особу, отриманих особисто в органах Пенсійного фонду України;
• документів, що підтверджують фактичне місце проживання особи;
• документів, що підтверджують проходження особою медичного обстеження.
Для працевлаштування викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання), які звертаються в пошуках роботи і не мають можливості надати відповідні документи для оформлення трудових відносин, Міністерством культури України надані рекомендації аналогічні спільному листу Мінсоцполітики України та Міністерства освіти та науки України від 15.08.2014 р. №9209/0/14-14/21, №1/12-5698 (лист Міністерства культури України від 15.09.2014 р. №238/7-4/43-14).
Державна служба зайнятості готова допомогти Вам!
За потреби скористайтеся послугами:
БЕЗКОШТОВНОЇ інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості:
0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);
безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»:
730 (з мобільного телефону).
Інтернет-порталами державної служби зайнятості:
www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua
«Гарячою лінією» Чернігівського обласного центру зайнятості:
(04622) 4-23-87
За детальною інформацією звертайтеся до Чернігівського районного центру зайнятості за адресою: м. Чернігів, вул.. Шевченка 95 б. ( телефон : 60-64-33, 60-64-40 або до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості