04 червня 2015
Легалізація заробітної плати громадян є однією з складових розвитку держави. Не секрет, що і сьогодні існують підприємства і підприємці, де зарплату наймані робітники одержують в “конвертах”. До яких тільки махінацій не вдаються “комбінатори 21-го сторіччя” - роботодавці: використання фіктивних документів, “відмивання” готівкових коштів через підприємців-платників єдиного податку, введення подвійної бухгалтерії, виплат по декільком відомостям тощо.
Таке явище, як "тіньова зарплата" – то не просто серйозне порушення податкового законодавства керівника, а й ілюзія блага для того, хто її отримує. Не відраховуючи від свого доходу частини коштів до Єдиного соціального внеску, працівник може залишитися без гідної пенсії, соціальних гарантій при втраті працездатності. І тоді вже допомогти людині не зможе ніхто – ні профспілки, ні суд, адже вона свого часу сама не потурбувалась про себе, віддавши перевагу тимчасовому благу зарплаті "у конверті".
Протягом січня - травня 2015 року Чернігівською ОДПІ було проведено 14 робочих груп та 68 зустрічей з платниками податків – юридичними особами (32) та фізичними особами-підприємцями (36) щодо легалізації найманої праці. В результаті було підвищено рівень заробітної плати та додатково оформлено 161 найманого працівника 49 юридичними особами та 87 найманих працівників 70 фізичними особами-підприємцями.
Чернігівська ОДПІ, закликає керівників підприємств, представників бізнесових структур, підприємців, членів профспілок, усіх громадян району бути чесними у стосунках з державою та разом дбати про її економічну міць і добробут народу й назавжди відмовитися від ганебної практики порушення трудового законодавства та оплати праці в ”конвертах”.