18 травня 2015
Екскурсійне обслуговування проводилося безкоштовно. Гості із Одеси, Києва, Чернігова, Ніжина, Запоріжжя, Дніпропетровська та місцеві жителі познайомилися із історією містечка над Сновом, чудовою родиною Лизогубів, творчістю Т.Г.Шевченка, А.В.Казки, Л.Глібова, архітектурними спорудами. Прекрасна природа, позитивна енергетика, гостинність надихали відвідувачів проявляти свої таланти. Звучали вірші Кобзаря, майже всі співали «Журбу» Л.Глібова, читали власні поезії. Всі відвідувачі відзначали величезний патріотичний потенціал «Садиби» і бажали їй процвітання та відновлення.
А ввечорі творчі колективи Седнєва взяли участь у всесвітній акції – «Ніч у музеї». Учениці місцевої школи відкрили концерт. Хандога Світлана (5кл.), Лутченко Тетяна (4 кл.), Дем’яненко Ангеліна (7 кл.) разом із вчителькою Васько Тетяною Олексіївною виконали пісню «Квітуча Україна». Глядачі були у захопленні від виконання на кларнеті
Світланою Хандогою твору Ж.Корта «Вечір» та на саксофоні Ангеліни Дем’яненко латиноамериканського танцю «Ламбада» та «Бессамомучо».
Колектив «Снов’яни » (директор Бестужева Катерина Анатоліївна, художній керівник Прожига Марина Миколаївна) виконував акапельно пісні «Седнівська привітна», присвяту воїнам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни «А льон цвіте», жартівливі «Чом ти не прийшов», «Ой коли б той вечір» та аматорську пісню «Рідне село».Колектив художньої самодіяльності «Надія» (художній керівник Мицу Таїсія Тимофіївна, музичний керівник Акуленко Віталій Петрович) виконав понад 20 пісень: українські народні «Краплина України», «Біла хата»(обидві про Седнів, Снов, Десну та Дніпро), «Туман синій по долині», «Зозуля», «Стояла в лісі береза», «Там в саду садок», «Краю мій поліський», жартівливі пісні, інші. А завершився вечір виконанням всіма присутніми Шевченкового «Реве та стогне Дніпр широкий».
Творчий вечір проти неба, українське національне вбрання, прекрасні голоси та інструменти виконавців, дружня атмосфера, чудовий настрій зробили цю «Ніч в музеї» неповторною та незабутньою. Мабуть, Лизогуби були б задоволені продовженням їх традицій щодо влаштування таких вечорів, підтримки талантів.
Всі учасники отримали символічні подарунки – власноруч виготовлені маки - символи миру. А діти – шоколадки.
Це була справжня ніч, бо розходитися ніхто не хотів і навіть після концерту до півночі звучали над «Садибою родини Лизогубів» українські народні пісні та «Журба» Л.Глібова.
За інформацією Луговської Тетяни Сергіївни - завідувача сектором "Садиби родини Лизогубів" Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського