12 березня 2015
За січень-лютий 2015 року платниками Чернігівського району було сплачено 977 тис. грн. військового збору.
Нагадуємо що з 1 січня 2015 року змінено базу оподаткування, отож об’єктом оподаткування збором є доходи, які визначаються по аналогії з доходами, що є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Зокрема до податку включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору (п.п.164.2.2 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України), а також дохід від надання майна в лізинг, оренду, суборенду, визначений у порядку, встановленому п.170.1 ст.170 ПКУ (п.п.164.2.5 ПКУ)
Ставка податку залишилася незмінною – 1,5 відсотки.
Сумлінно наповнюючи державний бюджет, кожен платник військового збору свідомо дбає про обороноздатність нашої держави.
З 1 січня 2015 року внесено зміни до Податкового кодексу України якими запроваджено сплату акцизного податку з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, нафтопродуктів).
Під реалізацією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів слід розуміти продаж безпосередньо громадянам (кінцевим споживачам) для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування: пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, які використовуються як компоненти моторних палив.
Платники податку – це особи, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів через роздрібну торгівельну мережу.
Об’єктом оподаткування вважаються операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пп.213.1.9 п.213.1 ст.213 ПКУ)
Згідно з пп.214.1.4 п.214.1 ст. 214 ПКУ базою оподаткування є вартість (з ПДВ) реалізованих через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів.
Датою виникнення податкових зобов’язань є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону про РРО, а у разі реалізації товарів фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок, - дата надходження оплати за проданий товар (п.216.9 ст. 216 ПКУ).
Ставка податку встановлюється місцевими органами самоврядування у розмірі 5% від вартості підакцизних товарів (пп.215.3.10 п.215.3 ст.215 ПКУ).
Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період за місцем здійснення реалізації таких товарів (п.222.3 ст.222 ПКУ). Таким чином, акцизний податок за лютий потрібно сплатити до 30 березня 2015 року.
Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Чернігівській області доводить до відома зацікавлених осіб зміст листа ДФС України від 14.02.2015р. №4968/7/99-99-15-03-01-17 «Щодо справляння єдиного податку платниками четвертої групи»:
«Державна фіскальна служба України, з метою забезпечення виконання вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та з метою уникнення непорозумінь з платниками податків повідомляє.
Платниками єдиного податку четвертої групи є сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб'єкти господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг (недоїмку), за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди (п. 292.1. ст. 292 Кодексу).
Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.
Базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), а для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) - нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.
Управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок здійснюється органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Тобто, інформацію про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для розрахунку податкових зобов'язань сільськогосподарські товаровиробники можуть отримати від територіальних органів Держземагенства України за місцем знаходження таких земельних ділянок.
Протягом І кв. 2015 р. передбачається затвердження форми податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. До затвердження форми податкової декларації з єдиного податку для платників податку четвертої групи рекомендовано використовувати форму Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку, затверджену наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 864.
У зв'язку з тим, що форма податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку передбачає щомісячні нарахування, пропонуємо платникам податку протягом першого кварталу сплачувати нараховані суми у терміни, передбачені для сплати фіксованого сільськогосподарського податку».
Відповідно до Закону України від 08 липня 2010року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” роботодавці нараховують єдиний внесок на суму нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.
Якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.
У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставки єдиного внеску застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у листі ДФС України від 14.02.2015 № 4979/7/99-99-17-03-01-17 "Про застосування норм законодавства".
Шановні платники податків, в розділі «Бюджетні рахунки» можна ознайомитись з реквізитами рахунків для зарахування надходжень до Державного бюджету України та місцевих бюджетів Чернігівщини (із змінами та доповненнями). Реквізити рахунків, відкриті відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік, для зарахування податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету, контроль за справлянням (стягненням) яких закріплено за Державною фіскальною службою України.
Зазначені рахунки введені в дію з 09.02.2015 року.
Детальна інформація за посиланням: http://ch.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/
Річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), а саме не може бути меншою 3 відсотків та перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.
Як повідомила завідувач сектор місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Світлана Симанчук, Верховним судом України у Постанові від 02.12.2014р. № 21-274а14 висловлено правову позицію щодо застосування п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 Кодексу.
Виходячи з принципу пріоритетності норм Кодексу над нормами інших актів у разі їх суперечності до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 Кодексу.
Таким чином, згідно з правовою позицією Верховного суду України, з 1 січня 2011р. розмір податкового обов’язку платника податків зі сплати орендної плати не може бути меншим, ніж визначений п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 Кодексу.
Отже, з метою забезпечення належного та своєчасного виконання платниками податків обов’язку зі сплати орендної плати пропонуємо платникам здійснити відповідні нарахування та сплату, у тому числі шляхом подання уточнюючих розрахунків.
Увійти до складу Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби у Чернігівській області виявили бажання 95 осіб. Вони взяли участь в установчих зборах і обрані до складу дорадчого органу.
Голова попереднього складу Громадської ради Василь Цурій відзвітував за проведену роботу. Зокрема він наголосив, що до порядку денного засідань включалися такі актуальні питання, як трансфертне ціноутворення, робота регіональних відділень Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту, запровадження податку на нерухоме майно, зміни у митному законодавстві тощо. Його звіт прийнятий до відома.
Створена комісія з 17 чоловік для розробки Положення про Громадську раду та затверджений проект порядку денного першого засідання.
Протягом двох місяців Чернігівською митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України 583,7 млн. грн. Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника митниці Олександр Шавлак.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року сума надходжень до бюджету зросла на 237 млн. грн. або на 68,5 відсотків.
Основними бюджетоформуючими товарами у січні-лютому 2015 року по митниці є: нафтопродукти, мінеральні добрива (азотні та азотно-фосфорно-калійні), тютюнова сировина, метиловий спирт, пневматичні гумові шини, папір-основа для шпалер, вироби з шоколаду, полівінілхлорид, скраплений газ. При митному оформленні зазначених товарів сплачено та перераховано до держбюджету 407,9 млн. грн. або майже 70 відсотків загальної суми платежів по митниці.
Олена Печорна: «Кожна гривня сплаченого податку допоможе державі вистояти» Кожного року відомі люди Чернігівщини декларують свої доходи, подаючи приклад іншим. Це діячі культури та мистецтва, науковці, спортсмени тощо.
Днями до кампанії декларування доходів, отриманих у 2014 році, долучилася Олена Печорна - відома українська письменниця, лауреат українсько-німецької премії імені Олеся Гончара та обласної премії імені М.Коцюбинського, член спілки письменників України. Пані Олена щороку бере участь у заходах Чернігівської ОДПІ, присвячених декларуванню доходів, виявляє активну громадянську позицію.
Приємно відзначити, що письменниця з радістю прийняла запрошення взяти участь у публічному декларуванні доходів, принесла з собою видані твори – романи «Грішниця» та «Кола на воді», які через підвищений попит читачів перевидавалися додатковим тиражем. Восени минулого року побачив світ новий роман Олени Печорної «Фортеця для серця».
Особисто подаючи приклад іншим громадянам, письменниця зазначила: «У своїх творах я пишу про людей і для людей, завжди дарую їм надію. Я хочу, щоб мене почули заможні та впливові мешканці Чернігівщини, які за два десятиліття незалежності нашої держави збудували на цій землі бізнес. Зважаючи на непередбачуваність сьогодення, Україна, як ніколи, потребує вашої підтримки, отже кожна гривня сплаченого податку може допомогти державі у нелегкий час. Треба пам’ятати про те, що нікому ще не вдавалося придбати собі нову Батьківщину!».
Пані Олена охоче спілкувалася з відвідувачами Центру обслуговування платників Чернігівської ОДПІ, відповідала на поставлені запитання та наголошувала на важливості своєчасного декларування доходів.
Отже, свідомо декларуючи доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять свій особистий внесок у добробут своєї держави! Нагадуємо, що декларація про майновий стан і доходи подається громадянами до 1 травня 2015 року до податкової інспекції за місцем реєстрації платника податку.
З 17 січня 2015 року набув чинності Закон України від 25 грудня 2014 року №63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Законодавче нововведення передбачає звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових(службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
Сума заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість сплачується в розмірі 5 відсотків такої суми. При цьому 95 відсотків суми заниженого податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість вважаються погашеними, штрафні санкції не застосовуються, пеня не нараховується.
Слід зазначити, що десятки платників податків області вже скористалися процедурою досягнення податкового компромісу та отримали право на сплату податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість у зниженому розмірі (5 відсотків суми податкового зобов’язання). Вони звільнені від штрафних санкцій та нарахування пені за податковими зобов’язаннями, за якими досягнуто податковий компроміс.
Приміром, протягом лютого до податкових інспекцій області надійшло 17 заяв від платників податків на суму 6,5 млн. грн. щодо застосування процедури податкового компромісу по неузгоджених сумах податкових зобов’язань, визначених у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура адміністративного/судового оскарження. З яких 4,3 млн. грн. - ПДВ та 2,2 млн. - податок на прибуток. П’ять відсотків від заявленої суми відповідно становить 215 тис. грн. та 111 тис. грн. Згідно з прийнятими 11 рішеннями щодо застосування компромісу розрахункова сума 5 відсотків від основного платежу становить 119,8 тис. грн. (ПДВ) і 88,6 тис. грн. (податку на прибуток).
Лише один платник податків подав заяву та уточнюючий розрахунок з ПДВ щодо застосування процедури податкового компромісу у випадку добровільного декларування платником занижених податкових зобов'язань, вказавши контрагента по операціях (взаємовідносинах), з яким до складу податкового кредиту було віднесено 38 тис. грн.
Працівники ДФС у Чернігівській області сподіваються у березні на підвищення активності суб’єктів господарювання щодо використання можливостей податкового компромісу, адже термін подачі заяв обмежений.
Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015р. №4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нараховано¬го (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них подат¬ку (форма № 1ДФ) та Порядку за-повнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (спла¬ченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», що набере чинності з 01.04.2015р., затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нараховано¬го (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них подат¬ку (форма № 1ДФ), а також Порядок його заповнення та подання подат¬ковими агентами.
Оновлена форма № 1ДФ вперше подається за звіт¬ний період — І квартал 2015 р.
Зверніть увагу! Уточнюючі податкові розрахунки за III та IV квартали 2014 р. з метою відображення військового збору, утриманого (перерахованого) у цих кварталах, подавати не потрібно.
Відтепер форма № 1ДФ склада¬ється з двох розділів:
- у розділі І податкові агенти відо¬бражають, як і раніше, суми нара-хованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподат¬ковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб;
- у розділі II податкові агенти зазначають загальну суму дохо¬дів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму податку. Також у розділі II форми № 1ДФ податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утри¬мано військовий збір, загальну суму нарахованого та перерахованого до бюджету вій¬ськового збору). Відомості про кожну фі¬зичну особу, якій нараховано такі доходи, не зазначаються.
Форма № 1 ДФ по¬дається окремо за кожний звітний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім ка¬лендарним днем звітного кварта¬лу. Кінцевий термін подання По¬даткового розрахунку за І квартал 2015р. - 12 травня 2015 р.
Додаток: наказ Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку»
ГУ ДФС у Чернігівській області з метою забезпечення контролю та усунення фактів неналежного виконання вимог законодавства щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість, повідомляє наступне.
Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених Кодексом.
Відповідно пункту 126.1 статті 126 Кодексу якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно з підпунктом 20.1.41 пункту 20.1 статті 20 Кодексу контролюючі органи мають право складати стосовно посадових осіб платників податків - юридичних осіб протоколи про адміністративні правопорушення та виносити постанови у справах про адміністративні порушення у порядку, встановленому законом.
Статтею 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 1632 КУпАП визначено, неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії передбачені частиною першою статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за особою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порядок складання, направлення (вручення) протоколів про адміністративні правопорушення регламентовано КУпАП та Інструкцією з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 29.12.2009 № 585, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2009 за № 1262/17278.
У зв'язку з набранням чинності з 01 січня 2015року Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-УШ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі - Закон № 77), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі-Закон № 2464) та Кодексу законів про працю України, Державна фіскальна служба України та Пенсійний фонд України повідомляють таке.
Відповідно до частини першої статті 7 Закону № 2464 для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого) 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Крім того, для платників, зазначених у пункті 1 частини першої статті 4 Закону № 2464, визначено, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
Враховуючи, що на сьогодні не внесено відповідних змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №454 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.09.2013 за №1628/24160 (далі - Порядок № 454), надаємо приклад формування показників звіту у таблиці 6 додатку 4 за січень 2015 року.
У програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт, обов'язково необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок».
Наприклад: особа перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць (січень 2015 року) і їй нарахували заробітну плату 609.00 грн., тобто менше мінімального розміру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок, становить 1218 гривень. При цьому в таблиці 6 додатку 4 відображаємо:
реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових відносинах протягом звітного місяця» - 31 день;
реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати /доходу (усього з початку звітного місяця)» - 609.00 грн.:
реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» - 609,00 грн:
реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)» - 21,92 гривень.
Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку №454. У разі якщо особа у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то в таблиці 6 додатку 4 відображаємо фактично нараховану заробітну плату за відпрацьований час. За умови, що заробітна плата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум єдиного внеску має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.
У разі якщо особу прийнято на роботу протягом звітного місяця і заробітна плата становить менше ніж мінімальний розмір, то єдиний внесок нараховується і утримується із фактичної суми заробітної плати.
Відповідно суми про нараховану заробітну плату та нарахований і утриманий єдиний внесок повинні бути відображені в таблиці 1 додатка 4 Порядку № 454, а саме:
у рядку 1.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку № 454 зазначаємо фактичну суму нарахованої заробітної плати, - тобто 609.00 грн;
у рядку 2.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку № 454 зазначаємо - 1218,00 грн. тобто суму яка відповідає мінімальному розміру заробітної плати;
у рядку 3.1.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку № 454 зазначаємо - 447,74 грн. (1218.00*36.76 відс.);
у рядку 4.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку № 454 зазначаємо - 609,00 гри.;
у рядку 5.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку № 454 зазначаємо - 21,92 грн. (609,00*3.6 відсотка).
Звіти щодо сум нарахованого внеску за лютий 2015 року подаються до 20 березня 2015р.