back

Податкові міліціонери Чернігівщини зупинили міжрегіональний «конвертаційний центр»

30 вересня 2014

Співробітники податкової міліції у Чернігівській області припинили діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру», до якого входило 7 суб’єктів господарювання.

Як повідомив начальник штабу оперативного управління ГУ Міндоходів області Олександр Ярошенко, протягом 2011-2014 років ділки проконвертували 65 мільйонів гривень та сформували фіктивний податковий кредит на суму понад 10 мільйонів гривень.

Під час слідчих заходів за місцем проживання та в офісних приміщеннях, які використовували особи для незаконної діяльності, проведені обшуки. Вилучена комп’ютерна техніка, чорнові записи, печатки фіктивних підприємств, грошові кошти в сумі 289 тисяч гривень.

Нині проводиться комплекс слідчих заходів, спрямованих на встановлення повного кола осіб, які причетні до діяльності «конвертаційного центру». Вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, а також відшкодують збитки.

Податківці Чернігівщини знову надали допомогу бійцям АТО

Протягом кількох місяців несе службу в зоні АТО 41-ий батальйон територіальної оборони. Сформований він з військовозобов’язаних Чернігівщини. Серед них – багато добровольців.

У складі батальйону – не одна сотня бійців. Нині вони знаходяться в одній з найгарячіших точок Донеччини – поблизу з Дебальцевим. Як один з стратегічних, цей район досить часто обстрілюють терористи. Бійці батальйону повідомили, що ворожим вогнем знищені їхні речі.

Дізнавшись, що нині батальйону найнеобхідніше, податківці вирішили оперативно надати допомогу.

На зібрані колективом кошти на прохання бійців батальйону закуплено тепле взуття, термоодяг та продукти харчування. Цей вантаж на Схід відправить «Центр підтримки армії Андрій Дериземля», який нещодавно створив відомий український біатлоніст. До речі, Андрій Дериземля повідомив, що всі небайдужі до долі захисників Вітчизни можуть передати допомогу в зону АТО через їхню громадську організацію.

Хоча перевірок і поменшало, але несплачені податки повертаються бюджету

Підрозділи податкового та митного аудиту Головного управління Міндоходів у Чернігівській області з початку року провели 653 документальні перевірки, що на 167 менше, ніж за аналогічний період минулого року. За їх результатами донараховано сплатити до бюджету 30 мільйонів гривень податків.

Як повідомив начальник управління податкового та митного аудиту Євгеній Шульга, особлива увага приділяється збитковим підприємствам. Контролюючи діяльність такої категорії платників, за вісім місяців вдалося зменшити збитки на 5 мільйонів гривень. Це дозволило упередити несплату податку на прибуток у наступних податкових періодах майже на 1мільйон гривень.

Підприємці - «спрощенці» стали більше платити до бюджету

Спрощена система оподаткування досить зручна і має чимало переваг. Тому її все частіше використовують представники малого бізнесу. На Чернігівщині спрощену систему оподаткування обрали 24202 підприємці. Це більше половини від загальної кількості фізичних осіб-підприємців.

З них на І групі – 6118 осіб, ІІ – 12409, ІІІ – 5668 та V – 7 осіб.

154 підприємці-спрощенці ІІІ групи зареєстровані платниками податку на додану вартість.

У трудових відносинах з платниками єдиного податку перебувають 11345 найманих працівників.

Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Чернігівській області Олег Шуба, за вісім місяців цього року від фізичних осіб-підприємців до бюджету надійшло 77,6 млн грн. Це на 8,5 млн грн. більше минулорічних показників.

Більше половини таких підприємців займаються роздрібною торгівлею. Також ведуть бізнес у сфері оптової торгівлі, вантажних автомобільних перевезень, надання послуг у перукарнях та салонах краси.

Сільгосппідприємствам бракує дисципліни при сплаті ПДВ

Протягом цього року підрозділи податкового аудиту ГУ МІндоходів у Чернігівській області провели перевірки 93 сільськогосподарських підприємств. У 79 з них встановлені порушення податкового законодавства.

Як повідомив начальник управління податкового та митного аудиту Євгеній Шульга, за рахунок проведення контрольно-перевірочних заходів сільгосппідприємств додатково забезпечено 4,8 млн. грн. надходжень податкових платежів до бюджету. Серед них левова частка податку на додану вартість - 4,6 млн. грн.

Як алкоголь та цигарки поповнюють бюджет

Протягом серпня відділ контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління Міндоходів у Чернігівській області видав 148 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 125 - тютюновими виробами. Від сплати за такі ліцензії до бюджету надійшло 834 тисячі гривень.

Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Ігор Пирог, за місяць порушникам анульовано 12 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем та 25 - тютюновими виробами. Призупинено за несвоєчасну сплату відповідно 11 та 7 ліцензій.

Загалом з початку року від роздрібної торгівлі алкоголем та цигарками бюджет поповнився більше, ніж на 8 мільйонів гривень.

ГУ Міндоходів у Чернігівській області