АнонсиКПНЗ "Центр туристично-краєзнавчої творчості"

Назад

22 Березня 2018 11:35
Звіт

Додаток
до рішення Чернігівської районної ради
20 березня 2018 року
«Про звіт комунального позашкільного
навчального закладу «Центр туристично-
краєзнавчої творчості Чернігівської
районної ради Чернігівської області»
про свою діяльність»

ЗВІТ
комунального позашкільного навчального закладу
«Центр туристично-краєзнавчої творчості
Чернігівської районної ради Чернігівської області»
про свою діяльність

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Центр туристично-краєзнавчої творчості Чернігівської районної ради Чернігівської області» засновано у 2008 році.

Відповідно до затвердженого в установленому порядку Статуту закладу Центр туристично-краєзнавчої творчості – профільний позашкільний начальний заклад, основним напрямком діяльності якого є туристсько-краєзнавчий, що передбачає залучення вихованців, учнів, слухачів до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя, оволодіння практичними уміннями та навичками зі спортивного туризму, екскурсійної роботи та краєзнавства, організація змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров’я вихованців, учнів, слухачів.

Центр є складовою частиною позашкільної освіти району, здійснює навчання і виховання вихованців, учнів, слухачів у позаурочний час.

Метою діяльності Центру є надання знань з туристично-краєзнавчого профілю, формування вмінь та навичок за інтересами, забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації, інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку.

Засновником Центру є Чернігівська районна рада, заклад входить до сфери управління відділу освіти Чернігівської районної державної адміністрації.

Заклад є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в Державному казначействі України (банківських установах), гербову печатку зі своєю назвою, фірмовий бланк та інші реквізити юридичної особи. Центр є неприбутковим (не має на меті отримання прибутку).

Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється через централізовану бухгалтерію відділу освіти Чернігівської райдержадміністрації.

У 2014 р. та 2017 р. здійснювались аудиторські перевірки фінансово-господарської діяльності закладів освіти району, за результатами яких зауважень до діяльності Центру туристично-краєзнавчої творчості не було.

Всього на потреби закладу у 2017 р. було заплановано 588 183, 88 грн, а використано 587 243, 43 грн з них: на заробітну плату заплановано – 575 804 грн, використано - 575 117, 68 грн.; на придбання предметів та матеріалів – 9 517 грн, використано – 9 516, 35 грн; оплату послуг – 274 грн., використано – 20, 57 грн; на відряджувальні – 360 грн., використано – 359, 95 грн; на оплату комунальних послуг (водо-, електро- та газопостачання) – 2 228, 88 грн., всі кошти використано.

Влітку 2017 року для Центру відкрито спецрахунок, з метою придбання виставкового намету закладу за кошти, передані Киїнською сільською радою у розмірі 8 155 грн., з яких використано 7 910, 04 грн.

У 2017 році у кабінеті адміністрації закладу та у гуртках, які працюють на базі Старобілоуської ЗОШ І-ІІІ ст., проведено заміну ламп денного світла на енергозберігаючі.

Працівники Центру туристично-краєзнавчої творчості відповідно до затвердженого плану проходять курсову перепідготовку на базі Чернігівського ОІППО імені К.Д. Ушинського та атестуються на встановлення чергового тарифного розряду. Так, у 2017 році курсову перепідготовку проходив директор Центру – Митькевич В.М. та керівник гуртка – Ковда О.В. На встановлення 10-го тарифного розряду атестувалися 2 педагоги – керівники гуртків Горошко А.Ю. та Панько В.Л.

Нещасних випадків у закладі не зафіксовано.

Закупівлі товарів, робіт і послуг для закладу з використанням системи електронних закупівель ProZorro не здійснюються.

Відкритість і прозорість діяльності Центру туристично-краєзнавчої творчості здійснюється шляхом оприлюднення інформації про діяльність Центру на офіційних сайтах засновника закладу – Чернігівської районної ради, Чернігівської районної державної адміністрації та відділу освіти ЧРДА.

У вересні 2017 року організовано роботу 1 історично-краєзнавчого, 5 географо-краєзнавчих, 2 літературно-краєзнавчих, 1 еколого-краєзнавчого, 3 військово-патріотичних, 2 гуртків зі спортивного орієнтування, 3 гуртків з велосипедного туризму, 1 гурток з пішохідного туризму, 6 гуртків козацько-лицарського виховання «Джура», 1 гурток музичного мистецтва рідного краю.

Таким чином, мережа закладу склала у 2017-2018 навчальному році – 25 гуртків на базі 13 закладів середньої освіти, навчанням та вихованням охоплено 421 гуртківець. Навчання здійснюють 15 педагогів.

У рамках обласної пошуково-дослідницької експедиції дітей і учнівської молоді та створення Книги Пам’яті Чернігівщини «Герої не вмирають» з метою увічнення великої громадянської та національної відваги, сили духу і стійкості громадян, які творять сучасну історію української держави, гідного вшанування воїнів, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України, формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, гордості за своїх національних героїв, залучення учнів до дослідження та вивчення життя і діяльності захисників незалежної України – вихідців з Чернігівщини, у 2017 році Центром туристично-краєзнавчої творчості, загальноосвітніми навчальними закладами Чернігівського району (Старобілоуська ЗОШ І-ІІІ ст.) та Гончарівської об’єднаної територіальної громади (Гончарівська гімназія) було проведено пошукову роботу зі збору інформації про загиблих воїнів АТО – уродженців Чернігівського району, а також тих, чий життєвий шлях був пов'язаний з його територією.

Першим етапом проведеної роботи стало упорядкування зібраного матеріалу та підготовка до друку матеріалів Книги Пам'яті Чернігівського району, Гончарівської та Михайло-Коцюбинської об’єднаних територіальних громад «Герої не вмирають». До книги увійшли описи життєвого та бойового шляху десятьох воїнів: Володимира Брешинського, Сергія Деркача, Олександра Захарчука, Геннадія Куца, Андрія Мансурова, Петра Мірошниченка, Сергія Нагорного, Дмитра Степанченка, Івана Томилка, Сергія Харитонова.

23-25 лютого 2017 року учениця військово-патріотичного гуртка «Випробувач» Центру туристично-краєзнавчої творчості на базі Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. Козак Вероніка та керівник гуртка Короваєва Богдана Миколаївна представляли Чернігівський район на ХІ Всеукраїнській історико-краєзнавчій філософській конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід», що проходила в м. Харкові. Також, заочну участь у зазначеному заході взяли ще чотири гуртки Центру туристично-краєзнавчої творчості. Всіх учасників конференції було нагороджено подяками КЗ «Харківська обласна станція юних туристів», а також вручено збірники тез виступів.

У листопаді 2017 року гуртківці закладу взяли участь у заочному етапі ХІІ Всеукраїнської історико-краєзнавчої філософської конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід». Триває підготовка до участі в очному етапі вищезазначеної конференції.

У квітні 2017 року в рамках відкриття туристичного сезону в Чернігівському районі Центром туристично-краєзнавчої творчості у с. Новий Білоус підготовлено фотовиставку «Духовні перлини рідного краю», на якій відвідувачі змогли переглянути фото церков.

12 травня 2017 року на базі дитячого табору «Юний турист» (с. Количівка Чернігівського району) проведено І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Участь у змаганнях взяли 11 команд Чернігівського району та 2 команди від об’єднаних територіальних громад. Перемогу виборов рій «Юний Азов» Халявинської ЗОШ І-ІІІ ст. Друге та третє місце посіли рій «Богунівці» Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст. та «Вільні люди» Анисівської ЗОШ І-ІІІ ст. відповідно. Переможці отримали кубок та можливість представити район на обласному етапі Гри.

В межах роботи літніх оздоровчих таборів при навчальних закладах керівниками гуртків були проведені виховні заходи, вікторини, змагання та цікаві пізнавальні ігри.

23 серпня 2017 року до Дня Українського Прапора Центром туристично-краєзнавчої творчості підготовлено фотовиставку церков Чернігівського району та туристично-краєзнавчий лабіринт рідного краю.

Центр туристично-краєзнавчої творчості активно співпрацює із закладами середньої освіти Чернігівського району. Так, у 2017-2018 навчальному році проведено спільні заходи щодо відзначення Всесвітнього Дня туризму: туристичні зльоти, переважна більшість яких проходила поза межами навчальних закладів і включала насичену конкурсну програму щодо облаштування туристичного побуту, долання перешкод, спортивних змагань, завдань з краєзнавства; спортивно-масові заходи, що мали спортивно-змагальну програму; краєзнавчо-туристичні заходи (вікторини, свята), які не тільки виявляли теоретичний рівень підготовки учасників, але й містили практичні завдання (долання перешкод, розпалювання вогнища, в’язання туристичних вузлів тощо); екскурсії туристичними об’єктами міста Чернігова, району і області.

До Дня українського кіно Центром туристично-краєзнавчої творчості спільно районною бібліотекою проведено заходи, в ході яких учні познайомилися із маловідомими фактами про зйомки відомих фільмів на теренах Чернігівського району.

До літературно-мистецького свята «Седнівська осінь-2017» у смт. Седнів колективом Центру туристично-краєзнавчої творчості підготовлений виставковий намет, де відвідувачі змогли переглянути фотовиставку церков Чернігівського району, туристично-краєзнавчі маршрути та взяти участь у краєзнавчій лотереї-вікторині.

Результативною виявилась робота гуртків Центру щодо участі у районних та обласних етапах всеукраїнських конкурсів, акцій, експедицій краєзнавчого спрямування.

У поточному навчальному році гуртки Центру туристично-краєзнавчої творчості взяли участь у обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» та здобули: два дипломи I ступеня (керівник: Ковда О.В.); три дипломи II ступеня (керівники: Грабовець М.В., Бережок О.В., Буланенко Л.В.) та один диплом III ступеня (керівник: Грабовець М.В.). А у Всеукраїнському етапі конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» Центр туристично-краєзнавчої виборов один диплом II ступеня (керівник: Буланенко Л.В.) та один диплом III ступеня (керівник: Грабовець М.В.).

Також, гуртківці Центру взяли участь у обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Робота «Духовні святині Чернігівського краю» творчої групи гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» Центру туристично-краєзнавчої творчості на базі Старобілоуської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Ковальчук Г.М.) виборола перемогу на обласному етапі, а робота «Руйнування чи збереження народних традицій? Післявоєнна обрядовість жителів села Жавинка» авторської групи військово-патріотичного гуртка «Сокіл» Центру туристично-краєзнавчої творчості на базі Жавинської ЗОШ І-ІІ ст. (керівник Короваєва Б.М.) стала його лауреатом.

У 2017 році з гуртківцями проводилася активна екскурсійна робота, яка мала навчальне значення: кожна екскурсія чи одноденний похід закріплює на практиці теоретичні знання учнів, отримані під час гурткових занять. Прикладами такої роботи є одноденні походи, проведені для учнів туристсько-краєзнавчих гуртків і гуртків зі спортивного туризму для гуртківців історично-, туристично–, літературно-краєзнавчих та військово-патріотичних гуртків проводилися екскурсії як рідним селом (з метою ознайомлення з історичною та культурною спадщиною рідної місцевості, підготовки та організації науково-дослідницької роботи в рамках підготовки до участі в районних етапах історико-краєзнавчих експедиції, конкурсів, акцій), так і одноденні екскурсійні поїздки до м Чернігова: Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського, літературно-меморіального музею-заповідника М.М. Коцюбинського, П'ятницької церкви, Єлецького монастиря, Антонієвих печер, Чернігівського художнього музею ім. Г. Галагана, Чернігівського обласного державного архіву, Чернігівського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка, Чернігівського лялькового театру ім. О.Довженка, Чернігівського військово-історичного музею. Двічі вихованці закладу побували у м. Києві (ТРЦ «Dream town» аквапарк «Dream island») та відвідали стародавній Любеч. Для гуртків географо-краєзнавчого спрямування екскурсії в природу є невід'ємними етапами пізнання навколишнього середовища рідного краю, його фізико-географічних характеристик, чинників, що зумовлюють той чи інший стан речей живої та неживої природи; діти долучаються до розуміння необхідності бережливого ставлення до навколишнього світу. Одним з напрямків роботи Центру є велотуризм. Гуртківці здійснюють одноденні та дводенні велопоходи по території Чернігівського району.

Центр туристично-краєзнавчої творчості забезпечував організаційно-методичний супровід у проведенні районного етапу Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів «Край, в якому я живу». Робота від історично-краєзнавчого музею Петрушинської ЗОШ I-II ст. екскурсія «Петрушин – моє рідне село» (керівник: Дубчак О.А.) посіла 3 місце на обласному етапі вищезазначеного конкурсу.

З листопада 2017 року триває робота зі збору краєзнавчого матеріалу для підготовки книги «Реабілітовані історією» по Чернігівському району.

Директор В.М.Митькевич

Назад

17 Березня 2017 17:27
22 березня 2017 року Засідання постійної комісії районної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури. Початок об 11.00 , мала зала.

17 Березня 2017 17:24
21 березня 2017 року Спільне засідання постійних комісій районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, спорту та туризму та з питань розвитку місцевого самоврядування та здійснення децентралізації. Початок о 10.00 .

17 Березня 2017 17:24
22 березня 2017 року Прямий телефонний зв’язок Лугової В.М. – начальника управління соц. захисту населення райдержадміністрації. Час проведення: 09.00 до 10.00.

17 Березня 2017 17:16
21 березня 2017 року Засідання постійної комісії районної ради з питань земельних відносин, екології та агропромислового розвитку. Початок о 12.00 .

17 Березня 2017 17:15
21 березня 2017 року Вручення ювілейних медалей «70 років Перемоги над нацизмом». За участю голови райдержадміністрації Коржа В.Б. Початок о 14.00, Кархівська ЗОШ.

10 Березня 2017 17:24
18-19 березня 2017 року Чемпіонат району з міні-футболу. Початок о 10.00 , м. Славутич.

10 Березня 2017 16:48
17 березня 2017 року Зустріч випускників загальноосвітніх шкіл району з представниками вищих навчальних закладів області. Початок о 10.00,велика зала.

10 Березня 2017 16:47
16 березня 2017 року Загальні збори громадян в с. Количівка Іванівської сільської ради. Початок о 15.00, приміщення ЗОШ.

10 Березня 2017 16:46
16 березня 2017 року Вручення ювілейних медалей «70 років Перемоги над нацизмом». Початок о 13.30, Трисвятськослобідська ЗОШ.

10 Березня 2017 16:44
16 березня 2017 року Загальні збори громадян в с. Андріївка. Початок об 11.00, приміщення сільської ради.

10 Березня 2017 16:43
16 березня 2017 року Районна краєзнавча конференція. Початок о 10.00,велика зала.

10 Березня 2017 16:43
15 березня 2017 року Загальні збори громадян в с. Іванівка. Початок о 14.00, приміщення будинку культури.