Чернігівська районна Рада
АнонсиСтан роботи із зверненнями громадян

Назад

Про стан роботи із зверненнями громадян за 2016 рік

На виконання Закону України «Про звернення громадян», інших нормативних документів, районною радою проведено ряд заходів по поліпшенню роботи у цьому напрямку.

Затверджений графік прийому громадян голови районної ради, щомісячно затверджується графік виїзних приймалень. В разі потреби прийом громадян ведеться щоденно.

В районі постійно вдосконалюються і використовуються форми роботи з населенням, які позитивно себе зарекомендували.

Районна рада, сільські, селищні ради намагаються забезпечувати всебічний, об'єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявнику реальну допомогу у вирішенні порушених проблем.

З метою вивчення громадської думки про роботу органів влади, з’ясування суспільно-політичної ситуації на місцях, вирішення злободенних питань повсякденного життя населення головою районної ради, згідно затвердженого графіку, проводяться виїзні дні прийому громадян.

З метою зменшення кількості звернень до районної ради, вирішення нагальних проблем населених пунктів, окремих жителів сіл безпосередньо на місцях впродовж 2016 року проведено 19 виїзних приймалень, також проводились зустрічі голови районної ради з населенням в територіальних громадах.

Основними питаннями, які потребують вирішення є питання перевірки газових лічильників, пасажирських перевезень, ремонту доріг місцевого та державного значення, незаконний продаж спирту та напоїв домашнього виробництва, земельні питання.

Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне роз’яснення, стан організації роботи із зверненнями постійно перебувають у центрі уваги районної ради.

Серед звернень, що надійшли до районної ради і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України «Про звернення громадян», переважна більшість звернень - це заяви або клопотання, решта скарги, пропозиції, зауваження.

Аналіз звернень громадян, які надійшли до районної ради за звітний період свідчить про те, що найболючішими на сьогодні залишаються питання соціального захисту (надання матеріальної допомоги, підвищення розміру пенсій та державних допомог, лікування та оздоровлення), оплати праці, земельні, майнові питання, питання житлово – комунального господарства, ремонту доріг та інші. Приділяється належна увага в розв’язанні життєво – важливих проблем інвалідів, учасників війни, сімей загиблих воїнів, одиноких престарілих громадян.

За звітний період на особистому прийомі у голови районної ради надійшло 22 звернення громадян. Всі звернення розглянуті в установлений термін і надані кваліфіковані роз’яснення.

За соціальним станом заявників найбільше звернень надійшло від пенсіонерів, селян, робітників, працівників бюджетної сфери та інших верств населення.

Слід зазначити, що вирішення деяких порушених у зверненнях питань належить до компетенції виконавчої влади, органів місцевого самоврядування на місцях, органів прокуратури, органів внутрішніх справ та судів. Тому частину звернень громадян, що надійшли до районної ради, відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» було направлено за належністю до місцевих органів влади. Хід виконання та результати розгляду перебувають на контролі районної ради.

Завдання влади - сприяти громадянам у реалізації конституційного права на звернення. Тому ще однією з форм реалізації вимог цих діючих законодавчих актів є проведення прямого телефонного зв’язку «гаряча лінія». Більшість звернень, що надходять на «гарячу лінію» до голови та заступника районної ради вирішуються позитивно, по інших надаються грунтовні роз’яснення. Про дату прийому та години повідомляється через газету «Наш край» та на сайті районної ради.

Розгляд листів, звернень громадян здійснюється у визначені Законом України "Про звернення громадян" терміни, заявникам надається обґрунтована відповідь в усній та письмовій формах.

Впродовж 2016 року до районної ради надійшло і розглянуто – 160 звернень, з них письмових – 135, усних - 25.

В основному порушувались питання транспорту і зв’язку, аграрної політики та земельних відносин, соціального захисту, праці і заробітної плати, охорони здоров'я та інші.

Робота районної ради спрямована на створення необхідних умов для реалізації конституційного права громадян на звернення, оперативного вирішення проблем, що турбують жителів району, усунення проблем, що породжують скарги, особливо повторні.

Аналіз таких звернень засвідчує, що підставою до подання повторних звернень є незгода громадян з прийнятим рішенням за результатами розгляду їх попередніх звернень.

Районна рада впродовж 2016 року намагались надати максимально можливу допомогу у вирішенні порушених проблем жителям Чернігівського району.

Робота з заявами та усними зверненнями громадян, виїзні приймальні, „гарячі” телефонні лінії висвітлюються на сторінках районної газети „Наш край” та на сайті районної ради.

Назад

17 Листопада 2017 16:00
25 листопада 2017 року. Заходи до Дня пам’яті жертв голодомору в населених пунктах району.

17 Листопада 2017 15:43
25 листопада 2017 року. Меморіальний захід з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні. Початок о 10.00, пам’ятний знак жертвам голодоморів в смт М.Коцюбинське.

17 Листопада 2017 15:32
23 листопада 2017 року. Консультативно-методичний день у виконкомі Терехівської сільської ради.

17 Листопада 2017 15:30
21 листопада 2017 року. Заходи до Дня Гідності і Свободи в населених пунктах району.

17 Листопада 2017 15:27
21 листопада 2017 року. Відкриття другої дошкільної групи на базі Сновʾянського дошкільного навчального закладу. Початок об 11.30, с. Сновʼянка.

10 Листопада 2017 16:17
15 листопада 2017 року. Урочистий захід з нагоди святкування Дня працівників сільського господарства. Початок об 11.00, Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм.

03 Листопада 2017 16:27
09 листопада 2017 року. Заходи до Дня української писемності та мови в загальноосвітніх закладах району

03 Листопада 2017 16:27
14 листопада 2017 року. Змагання з настільного тенісу серед учнів загальноосвітніх шкіл I-III ступенів. Початок о 10.00, смт М.Коцюбинське.

03 Листопада 2017 16:27
09 листопада 2017 року. Урочистий районний захід з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Початок об 11.00, велика зала, м.Чернігів, вул.Шевченка,48

03 Листопада 2017 16:20
07 листопада 2017 року. Проведення змагань з настільного тенісу серед учнів загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів району. Початок о 10.00, смт М.Коцюбинське.

03 Листопада 2017 16:14
07 листопада 2017 року. Прямий телефонний зв’язок Чауса О.В. – завідувача сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Час проведення: 09.00 до 10.00.

27 Жовтня 2017 16:12
05 листопада 2017 року. Районний огляд колективів художньої самодіяльності «З Україною в серці». Початок о 10.00, Ковпитський будинок культури.