Чернігівська районна Рада
АнонсиСтан роботи із зверненнями громадян

Назад

Про стан роботи із зверненнями громадян за 2016 рік

На виконання Закону України «Про звернення громадян», інших нормативних документів, районною радою проведено ряд заходів по поліпшенню роботи у цьому напрямку.

Затверджений графік прийому громадян голови районної ради, щомісячно затверджується графік виїзних приймалень. В разі потреби прийом громадян ведеться щоденно.

В районі постійно вдосконалюються і використовуються форми роботи з населенням, які позитивно себе зарекомендували.

Районна рада, сільські, селищні ради намагаються забезпечувати всебічний, об'єктивний і своєчасний розгляд кожного звернення, надавати заявнику реальну допомогу у вирішенні порушених проблем.

З метою вивчення громадської думки про роботу органів влади, з’ясування суспільно-політичної ситуації на місцях, вирішення злободенних питань повсякденного життя населення головою районної ради, згідно затвердженого графіку, проводяться виїзні дні прийому громадян.

З метою зменшення кількості звернень до районної ради, вирішення нагальних проблем населених пунктів, окремих жителів сіл безпосередньо на місцях впродовж 2016 року проведено 19 виїзних приймалень, також проводились зустрічі голови районної ради з населенням в територіальних громадах.

Основними питаннями, які потребують вирішення є питання перевірки газових лічильників, пасажирських перевезень, ремонту доріг місцевого та державного значення, незаконний продаж спирту та напоїв домашнього виробництва, земельні питання.

Забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне роз’яснення, стан організації роботи із зверненнями постійно перебувають у центрі уваги районної ради.

Серед звернень, що надійшли до районної ради і розгляд яких здійснювався відповідно до Закону України «Про звернення громадян», переважна більшість звернень - це заяви або клопотання, решта скарги, пропозиції, зауваження.

Аналіз звернень громадян, які надійшли до районної ради за звітний період свідчить про те, що найболючішими на сьогодні залишаються питання соціального захисту (надання матеріальної допомоги, підвищення розміру пенсій та державних допомог, лікування та оздоровлення), оплати праці, земельні, майнові питання, питання житлово – комунального господарства, ремонту доріг та інші. Приділяється належна увага в розв’язанні життєво – важливих проблем інвалідів, учасників війни, сімей загиблих воїнів, одиноких престарілих громадян.

За звітний період на особистому прийомі у голови районної ради надійшло 22 звернення громадян. Всі звернення розглянуті в установлений термін і надані кваліфіковані роз’яснення.

За соціальним станом заявників найбільше звернень надійшло від пенсіонерів, селян, робітників, працівників бюджетної сфери та інших верств населення.

Слід зазначити, що вирішення деяких порушених у зверненнях питань належить до компетенції виконавчої влади, органів місцевого самоврядування на місцях, органів прокуратури, органів внутрішніх справ та судів. Тому частину звернень громадян, що надійшли до районної ради, відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» було направлено за належністю до місцевих органів влади. Хід виконання та результати розгляду перебувають на контролі районної ради.

Завдання влади - сприяти громадянам у реалізації конституційного права на звернення. Тому ще однією з форм реалізації вимог цих діючих законодавчих актів є проведення прямого телефонного зв’язку «гаряча лінія». Більшість звернень, що надходять на «гарячу лінію» до голови та заступника районної ради вирішуються позитивно, по інших надаються грунтовні роз’яснення. Про дату прийому та години повідомляється через газету «Наш край» та на сайті районної ради.

Розгляд листів, звернень громадян здійснюється у визначені Законом України "Про звернення громадян" терміни, заявникам надається обґрунтована відповідь в усній та письмовій формах.

Впродовж 2016 року до районної ради надійшло і розглянуто – 160 звернень, з них письмових – 135, усних - 25.

В основному порушувались питання транспорту і зв’язку, аграрної політики та земельних відносин, соціального захисту, праці і заробітної плати, охорони здоров'я та інші.

Робота районної ради спрямована на створення необхідних умов для реалізації конституційного права громадян на звернення, оперативного вирішення проблем, що турбують жителів району, усунення проблем, що породжують скарги, особливо повторні.

Аналіз таких звернень засвідчує, що підставою до подання повторних звернень є незгода громадян з прийнятим рішенням за результатами розгляду їх попередніх звернень.

Районна рада впродовж 2016 року намагались надати максимально можливу допомогу у вирішенні порушених проблем жителям Чернігівського району.

Робота з заявами та усними зверненнями громадян, виїзні приймальні, „гарячі” телефонні лінії висвітлюються на сторінках районної газети „Наш край” та на сайті районної ради.

Назад

08 Вересня 2017 17:06
15 вересня 2017 року. Заходи до Дня працівників лісу.

08 Вересня 2017 17:04
14 вересня 2017 року. Урочистий захід до Дня рятувальника Початок об 11.00, м. Чернігів, вул. Жабинського, 21

01 Вересня 2017 16:47
4-6 вересня 2017 року. Участь команди району у відкритому чемпіонаті Чернігівської області з лижороллерів та кросу.

28 Серпня 2017 09:30
01 вересня 2017 року. Урочисті заходи з нагоди Дня знань у навчальних закладах району.

28 Серпня 2017 09:27
31 серпня 2017 року. Відкриття меморіальної дошки загиблому учаснику АТО Смирнову Павлу Юрійовичу у с.Халявин. Початок об 11.30, с.Халявин

28 Серпня 2017 09:26
31 серпня 2017 року. Вручення шкільного автобуса Дніпровській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Початок о 09.00.

28 Серпня 2017 09:23
29 серпня 2017 року. Захід з нагоди 10-ї річниці створення районної організації ветеранів Афганістану. Початок о 10.00, мала зала.

19 Серпня 2017 10:22
24 серпня 2017 року. Участь народного аматорського хорового колективу «Барвінок» Пісківського будинку культури та фольклорного колективу «Горлиця» Шестовицького будинку культури у ІХ міжнародному фольклорному фестивалі «Поліське коло». Початок о 14.00, м. Чернігів.

19 Серпня 2017 10:20
23 серпня 2017 року. Відзначення 170-ї річниці від дня народження відомого громадського діяча, уродженця Седнева Іллі Шрага та вшанування Героя України Левка Лук’яненка з нагоди 90-річчя. Початок о 15.00,Седнівський будинок культури.

19 Серпня 2017 10:18
23 серпня 2017 року. Урочистий районний захід, приурочений до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України. Початок о 09.00.

19 Серпня 2017 10:16
23-24 серпня 2017 року. Урочистості до Дня Державного Прапора України, урочистості та святкові заходи до Дня Незалежності України в населених пунктах району.

19 Серпня 2017 10:09
22 серпня 2017 року. Позачергова сесія районної ради. Початок о 10.00, велика зала, м.Чернігів, вул.Шевченка, 48.